79% Response rate
Our range of products include stainless steel 316 mirror finish coil.

₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2.00 mm |
| Grade | 316 |
| Finish | 2B |
| Width | 1250 mm |
| Brand | Jindal Stainless |
| Form | Hot Rolled |
| Coil Weight | 2500 kg |
| Hardness | 3/4 Hard |
| Standard | ASTM A240 |
Innovation Corporation offers premium SS 316 Mirror Finish Coils with high-gloss reflective surface. These coils are widely used in luxury interiors, lift panels, hotel projects, and decorative applications.
Amrat Chaudhary (CEO)
Innovative Corporation
Ground, Shed 02, Shree Rajeshwar Steel Complex - B, Ajod Dairy Marg, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India