Providing you the best range of 316 square stainless steel box pipe, 316l rectangular seamless stainless steel box pipe, 202 rectangular seamless stainless steel box pipe, 202 square erw stainless steel box pipe, 304 square erw stainless steel box pipe and 304 rectangular stainless steel box pipe with effective & timely delivery.
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Size | 3/8 inch |
| Schedule | SCH 20 |
| Finish | Polished |
| Outside Diameter | 10 mm |
| End Connection | Plain End (PE) |
| Wall Thickness | 1.2 mm |
| Length | 6 m |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Nominal Size | 2 inch (50 NB) |
| Grade | 316L |
| Schedule | SCH 40S |
| Shape | Rectangular |
| Pipe Length | 6 m |
| End Connection | Plain End (PE) |
| Surface Finish | Matt |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Size | 38.1mm (1.5 Inch) |
| Thickness | 1.2 mm (18G) |
| Finish | Matt Finish |
| Length | 6 m (20 ft) |
| Grade | 202 |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 202 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Shape | Square |
| Size | 50.8mm (2 Inch) |
| Thickness | 1.5 mm (17G) |
| Finish | Matt Finish |
| Length | 6 m (20 ft) |
| Grade | 202 |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Diameter | 1/2 inch (15NB) |
| Thickness | 1.0 mm |
| Shape | Square |
| End Type | Plain End (PE) |
| Length | 6 m |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Diameter | 2 inch (50NB) |
| Thickness | 1.5 mm |
| Shape | Rectangular |
| End Type | Plain End (PE) |
| Length | 6 m |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304L |
| Diameter | 2 inch (50NB) |
| Thickness | 1.5 mm |
| Shape | Square |
| Manufacturing Type | Seamless |
| Finish | Polished |
| End Type | Plain End (PE) |
| Length | 6 m |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Pipe Size | 75×40 mm |
| Grade | 304L |
| Wall Thickness | 1.2 mm |
| Diameter | 2 inch (50NB) |
| Shape | Rectangular |
| Manufacturing Type | Welded (ERW) |
| End Type | Plain End (PE) |
| Length | 6 m |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Product Grade | 316 |
| Size (Nominal Bore) | 1 inch |
| Schedule | Sch 40/40S |
| End Connection | Plain End (PE) |
| Shape | Rectangular |
| Length | 6 Mtr |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1000 Kg
Amrat Chaudhary (CEO)
Innovative Corporation
Ground, Shed 02, Shree Rajeshwar Steel Complex - B, Ajod Dairy Marg, Rakhial
Ahmedabad - 380023, Gujarat, India